Takisawa TM4000Y2
Година на производство
2023
Състояние
изложбена машина (напълно функциониращ)
Местоположение
Sheffield Обединеното кралство
more Images
Takisawa TM4000Y2
Takisawa TM4000Y2
Takisawa TM4000Y2
Takisawa TM4000Y2
Takisawa TM4000Y2
Takisawa TM4000Y2
Takisawa TM4000Y2
Takisawa TM4000Y2
Takisawa TM4000Y2
Takisawa TM4000Y2
Takisawa TM4000Y2
Takisawa TM4000Y2
Takisawa TM4000Y2
Takisawa TM4000Y2
Takisawa TM4000Y2
Takisawa TM4000Y2
Takisawa TM4000Y2
Takisawa TM4000Y2
Takisawa TM4000Y2
Данни за машината
Обозначение на машината:
Център за струговане и фрезоване с ЦПУ
Производител:
Takisawa
Модел:
TM4000Y2
Номер на машината:
TJGP2065
Година на производство:
2023
Състояние:
като нова (изложбена машина)
Функционалност:
напълно функциониращ
Цена и локация
Местоположение:
Albion Works, Attercliffe Road, S4 7WW Sheffield, United Kingdom Обединеното кралство
Описание
TAKISAWA TM-4000Y2 FANUC 31i B2 – НАПЪЛНО КАТО НОВА, ПРОИЗВЕДЕНА 2023
CNC МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН СТРУГ С ГОРНА И ДОЛНА Y-ОС, СТАНДАРТНИ ЦАНГИ 10 ИНЧА + 8 ИНЧА.
ОБОРУДВАНЕ:
- ВЪЗДУШЕН ПРЕСОВ БЛОК
- ПНЕВМАТИЧЕН ПРЕСОВ КОНТАКТ
- СИСТЕМА ЗА ПРОЧИСТВАНЕ НА ШПИНДЕЛА С ВЪЗДУХ
- ХОД НА Y-ОС: -50 +70 мм (горна глава – Y1)
- ХОД НА Y-ОС: -50 +30 мм (долна глава – Y2)
- Транспортьор за стружки, тип шарнир, дясно изхвърляне (MORETECH JAPAN)
- Въздушна система за продухване – десен шпиндел
- Функция за детекция на анормално натоварване
- Функция за позициониране на работната фаза (C-ос с функция за пропускане на въртящ момент)
- Тръба за подаване на охлаждаща течност над шпиндела – ляв и десен шпиндел
- 3 охлаждащи помпи по 400W
- Маслен скимер (разделител масло/вода), кутия за разделяне на масло
- Хидравличен пресов контакт
- LED осветление
- Автоматична система за смазване и колектор
- Машинна документация и наръчници за оператор
- Нивелиращи плочи, монтирани към главата
- Автоматично изключване на захранването
- Трансформатор – 415V / 3PH / 50HZ
- Стандартен комплект инструменти
- Покритие на револверна глава (6 бр.) х 2
- Серво револвер (долна глава) Y2 – 12 станции с задвижвани инструменти
- Серво револвер (горна глава) Y1 – 12 станции с задвижвани инструменти
- 8" 3-челюстен презотворен хидравличен патронник KITAGAWA BR-08, десен шпиндел
- 10" 3-челюстен презотворен хидравличен патронник KITAGAWA BR-10, ляв шпиндел
- Въвеждане на размери по чертеж
- Функция за хеликоидална интерполация
- RAKU-RAKU мониторингова система
- BAR HI PRESS охлаждаща помпа (NIHON) 2 бр.
- Сигнална лампа (3 цвята)
- Интерфейс за захранващ автомат за многозвенен магазин
- Разтоварвач с конвейер за готови детайли
- Бързо устройство за настройка на инструменти – ръчен тип, и за двете глави
- AI Contour Control II
- Аксиални задвижвани държачи, изход ER32, 6000 об/мин, 1:1, външно охлаждане – 4 бр.
ХАРАКТЕРИСТИКИ НА МАШИНАТА
ДВОЕН ШПИНДЕЛ, ДВОЙНА РЕВОЛВЕРНА ГЛАВА С Y-ОС – CNC ОБРАБОТВАЩ ЦЕНТЪР.
Две 12-позиционни серво револверни глави с висока прецизност
Горна глава Y1-ос: -50 +70 мм
Долна глава Y2-ос: -50 +30 мм
Стандартни патронници 10” + 8”
КАПАЦИТЕТ НА МАШИНАТА
Стандартен диаметър на струговане: Ø 215 мм
Максимална дължина на струговане: 800 мм
Капацитет прът ляв шпиндел: Ø 82 мм
Капацитет прът десен шпиндел: Ø 65 мм
ХОДОВЕ НА ОСИТЕ
Горна глава X1: 230/120 мм
Горна глава Z1: 800 мм
Долна глава X2: 210/80 мм
Долна глава Z2: 800 мм
Ход А (десен шпиндел): 900 мм
ЛЯВ ШПИНДЕЛ
Размер на патронник: Ø (10”) 254 мм
Gsdpfxoxrnwlo Aaioit
Минимален ъгъл на индексиране (C-ос): 0,001°
Носач на шпиндел: A2-8
Отвор: Ø 94 мм
ДЕСЕН ШПИНДЕЛ
Размер на патронник: Ø (8”) 203 мм
Носач на шпиндел: A2-6
Отвор: Ø 77 мм
Диаметър на вътрешен лагер: 120 мм
ГЛАВИ
Стойка за държач: 25 мм
Стойка за вътрешен държач: 40 мм
Диаметър за фрезоване: 20 мм